Розкриття злочинів

Організація розкриття злочинів проти особи, особливо умисних убивств, є особливо важливим напрямком роботи правоохоронців.

З метою покращення стану профілактики, розслідування та розкриття умисних вбивств у 2014 році наказом прокурора району створено робочу групу із Новоодеським РВ УМВС України в області щодо розслідування та розкриття органами внутрішніх справ області умисних убивств.

У минулому році прокуратурою району здійснено низку інших організаційних заходів щодо розкриття та профілактики тяжких злочинів - проведено координаційні наради керівників правоохоронних органів району області, спільні наради щодо проблемних питань, які виникають при розслідуванні кримінальних правопорушень, з метою визначення шляхів їх вирішення.

Задля забезпечення належного стану розкриття та розслідування умисних убивств минулих років протягом 2013 року прокуратурою району стан досудового розслідування у 9 кримінальних провадженнях заслухано на оперативних нарадах.

Завдяки вжитим заходам кількість зареєстрованих умисних убивств зменшилась на 67%, рівень розкриття умисних убивств, зареєстрованих на території району у 2013 році, на кінець року склав 100%.

Це стало можливим також завдяки злагодженій взаємодії правоохоронних органів та належній організації проведення першочергових слідчих дій на місці вчинення злочину, чому сприяє особиста участь прокурора у виїзді на місце події в разі надходження повідомлень про смерть людини або встановлення під час попереднього огляду тіла людини факту насильницької смерті чи підозри на таку, реалізації процесуальними керівниками повноважень, визначених ст. 36 КПК України.

Крім того, упродовж 2013 року зменшилась кількість фактів заподіяння тяжких тілесних ушкоджень з 4 до 3, розбійних нападів з 4 до 1, відкритого викрадення чужого майна з 14 до 3, хуліганств з 3 до 2, незаконного зберігання зброї з 9 до 5.

Проте, слід зазначити, що упродовж 2013 року на території району зареєстровано значне зростання крадіжок, спричинення середньої тяжкості та легких тілесних ушкоджень.

Правоохоронними органами району з метою розкриття злочинів ініціювалось питання про проведення негласних слідчих (розшукових) дій, який у минулому році за ухвалами апеляційного суду Миколаївської області проведено 32, з яких 6 використано як докази у кримінальних провадженнях.

У минулому році розкрито 121 крадіжку приватного та державного майна, обвинувальні акти спрямовано до суду, однак залишається нерозкритими 91 злочин вказаної категорії.

Також, правоохоронними органами району розкрито у минулому році 1 12 тяжких та особливо тяжких злочинів, що складає 51,9% тоді як по області 43,5%, а також розкрито 24 злочини минулих років.

Вже в поточному році розкрито 21 злочин, з яких 2 спричинення тяжких тілесних ушкоджень, одне з яких, що спричинили смерть потерпілому, а також розкрито 9 злочинів про тяжкі та особливо тяжкі злочини.

Прокурор району, радник юстиції                                    О.П. Наливайченко