Протидія корупції

 

На виконання вимог ч. 1 ст.19 Закону України «Про запобігання і протидію корупції», як спеціально уповноважений суб’єкт у сфері протидії корупції хочу проінформувати населення району про вжиті прокуратурою району заходи щодо протидії корупції та про осіб, притягнутих до відповідальності за вчинення корупційних правопорушень упродовж 2013 року.

Прокуратурою району упродовж 2013 року здійснювались практичні заходи щодо виявлення та припинення корупційних правопорушень.

Прокуратурою району проводились перевірки додержання службовими особами органів місцевого самоврядування, державних установ і організацій вимог ст.ст.5, 6, 7, 12,14 Закону України „Про засади запобіганні і протидії корупції”, якими встановлені обмеження щодо використання службового становища, виконання вимог фінансового контролю, урегулювання конфлікту інтересів тощо.

За результатами проведених перевірок щодо виконання місцевими органами виконавчої влади, органами місцевого самоврядування вимог Закону України «Про засади запобігання і протидії корупції» прокуратурою Новоодеського району у минулому році внесено 2 подання, за результатами розгляду яких 2 посадових осіб притягнуто до дисциплінарної відповідальності.

Крім цього прокуратурою району складено один протокол про вчинення корупційного адміністративного правопорушення, передбаченого ст. 172-7 КУпАП відносно одного з сільських голів району, який усупереч вимог ст. 14 Закону України „Про засади запобігання і протидії корупції-” незважаючи на виниклий конфлікт інтересів, а саме суперечність між особистими та службовими повноваженнями, яка вплинула на об’єктивність прийняття рішення в інтересах близької особи не повідомив про це виконавчий комітет сільради та не виніс дане питання, відповідно до вимог п. «а» п.1 ст.30 Закону України «Про місце самоврядування в Україні» на розгляд відповідної сесії сільської ради, а одноособово уклав тимчасовий договір оренди комунального майна зі своєю дружиною для зайняття останньою підприємницькою діяльністю.

Постановою Новоодеського районного суду від 20.06.2013 правопорушника визнано винним за ст. 172-7 КУпАП та призначено покарання у вигляді 170 гривень штрафу.

 

Прокурор району,

радник юстиції                                                                            О.П. Наливайченко