Основні положення Закону України «Про запобігання фінансовій катастрофі та створення передумов для економічного зростання в Україні»

Новоодеське відділення Вознесенської ОДПІ інформує, що документ серед іншого запроваджує на постійній основі застосування основної ставки податку на прибуток підприємств на рівні 18% та податку на додану вартість на рівні 20%. Також підвищуються ставки плати за користування надрами, ставки збору за користування радіочастотним ресурсом в усіх діапазонах, ставки збору за спеціальне використання води, розширено коло платників збору у вигляді цільової надбавки до діючого тарифу на природний газ усіх форм власності. Розширено базу справляння податку на нерухомість, замінивши житлову площу на загальну.

Вводиться оподаткування ПДВ за ставкою 7 % операцій з постачання лікарських засобів, дозволених для виробництва і застосування в Україні та внесених до Державного реєстру лікарських засобів (у тому числі аптечними закладами), а також з постачання виробів медичного призначення за переліком, затвердженим Кабінетом Міністрів України.

Тимчасово до 1 жовтня 2014 року від оподаткування податком на додану вартість звільняються операції з постачання на митній території України зернових культур товарних позицій 1001 – 1008 згідно з УКТ ЗЕД та технічних культур товарних позицій 1205 і 1206 00 згідно з УКТ ЗЕД, крім першого постачання таких зернових та технічних культур сільськогосподарськими підприємствами – виробниками та підприємствами, які безпосередньо придбали такі зернові та технічні культури у сільськогосподарських підприємств – виробників, а також крім постачання таких зернових та технічних культур Аграрним фондом, у разі їх придбання з податком на додану вартість.

Операції з вивезення в митному режимі експорту зернових та технічних культур, зазначених вище товарних позицій, звільняються від оподаткування податком на додану вартість, крім вивезення сільськогосподарськими підприємствами – виробниками таких зернових та технічних культур, вирощених на землях сільськогосподарського призначення, які перебувають у їх власності або постійному користуванні на дату такого експорту.

Закон поступово з 1 травня 2014 року збільшує ставки акцизного податку на алкогольні напої, тютюнові вироби та пиво.

Також, з 1 липня 2014 року буде встановлено прогресивну шкалу оподаткування доходів фізичних осіб за ставками 15%, 17%, 20% та 25% для всіх пасивних доходів.

Прийняття Закону України від 27.03.2014 р. № 1166-VII «Про запобігання фінансової катастрофи та створення передумов для економічного зростання в Україні» обумовлено необхідністю збільшення надходжень до бюджету та удосконалення деяких положень Податкового кодексу України, а також реалізації заходів з економного та раціонального використання державних коштів тощо.