Легальні зарплати новоодеситів – вагомий резерв для наповнення місцевих бюджетів

З метою наповнення місцевого бюджету району Новоодеське відділення Вознесенської ОДПІ використовує усі наявні резерви. Зокрема, одним із вагомих резервів збільшення надходжень податку на доходи фізичних осіб до бюджету залишається робота по погашенню заборгованості з виплати заробітної плати, на цьому наголосила заступник начальника – начальник Новоодеського відділення Вознесенської ОДПІ Марина Богза. Для зменшення заборгованості з виплати заробітної плати та в подальшому дотримання платниками податків вимог чинного законодавства щодо своєчасності виплати заробітної плати та перерахування до бюджету утриманих сум податку на доходи фізичних осіб, єдиного соціального внеску, фахівці відділення проводять роз'яснювальну роботу з керівниками підприємств - боржників.

Важливим резервом наповнення місцевого бюджету є легалізація доходів громадян. Працівники органів доходів і зборів району беруть активну участь у засіданнях робочої групи з координації роботи з легалізації виплати заробітної плати та зайнятості населення створеної при районній державній адміністрації. Крім того, фахівці Міндоходів проводять індивідуально-роз'яснювальну роботу з керівниками підприємств, які виплачують заробітну плату найманим працівникам у розмірі нижчому за законодавчо встановлений рівень, та з'ясовують причини виплати низької заробітної плати. За результатами цієї роботи впродовж І кварталу цього року, підвищили рівень виплати заробітної плати 13 підприємств, до бюджету надійшло 2,4 тис. грн. податку на доходи фізичних осіб та 5,9 тис. грн. єдиного соціального внеску.

Відповідна робота щодо збільшення розміру виплачуваної заробітної плати найманим працівникам ведеться і з фізичними особами -підприємцями. Так, протягом трьох місяців 2014 року фахівцями органів доходів і зборів області було проведено індивідуально-роз'яснювальну роботу із 9 фізичними особами підприємцями. Як результат, за рахунок підвищення розміру заробітної плати до бюджету додатково надійшло 4,1 тис. грн. податку на доходи фізичних осіб та 10.1 тис. грн. єдиного соціального внеску.

З метою запобігання виплати заробітної плати „в конверті", органи Міндоходів області спільно з представниками виконавчих органів влади та органів міністерства внутрішніх справ постійно проводять спільні рейди по виявленню неоформлених належним чином найманих працівників. На сьогоднішній день, завдяки вжитим заходам виявлено 14 неоформлених найманих працівників, що в свою чергу забезпечило додаткові надходження до бюджету в сумі 38.7 тис. грн. До державної реєстрації додатково залучено 14 громадян.

Шановні громадяни, пам’ятайте, погоджуючись на зарплату „в конверті” – ви позбавляєте своє майбутнє гарантій та впевненості. Лише спільно, дотримуючись норм чинного трудового та податкового законодавства, ми можемо розірвати цей ланцюг тіньової економіки та привести нашу країну до процвітання.

Новоодеське відділенняВознесенської ОДПІ