Легалізація доходів громадян – шлях до поліпшення рівня життя

 

Виплата заробітної плати у «конвертах» - тягар сучасності, який несе за собою багато негараздів як країні, так і кожному з нас. Нелегальна заробітна плата послаблює соціальний захист працівників, зменшує надходження до бюджетів та державних соціальних фондів. Тому тема прихованої зайнятості населення та  легалізації заробітної плати на сьогодні є одним із пріоритетних напрямів роботи Новоодеського відділення Вознесенської ОДПІ. На цьому наголосила заступник начальника Вознесенської ОДПІ Богза М.Ф. під час  засідання «круглого столу» з представниками малого та середнього бізнесу, який нещодавно відбувся в приміщенні інспекції. 

 

Під час діалогу з присутніми начальник відділу доходів і зборів з фізичних осіб Мельничук О.Ю.  підкреслила, що для найманих працівників нелегальна зайнятість є нестабільною, нерегулярною і тому ризикованою, вона не гарантує одержання трудових доходів. Така зайнятість позбавляє частину найманих працівників багатьох соціальних прав, передбачених Конституцією України і Кодексом законів про працю України: пенсійного забезпечення, права на допомогу з тимчасової непрацездатності, на оплачувану відпустку, на допомогу з безробіття, на охорону праці тощо. Робота нелегально зайнятих працівників не зараховується до трудового стажу.

 

Богза М.Ф. звернула увагу роботодавців на те, що заробітна плата найманих працівників не повинна бути нижчою за законодавчо встановлений розмір.  Відповідно до ст.8 Закону України «Про Державний бюджет на 2014 рік» мінімальна заробітна плата з 1 січня по 30 червня 2014 року складає 1218 грн. на місяць, в 3 кварталі -1250 грн., а в 4 кварталі 2014 р.-1301 грн..

 

«Звертаємось до громадян з нагадуванням, що кожен, хто укладає трудовий договір з роботодавцем, має усвідомлювати, що забезпечення трудового стажу, розмір Ваших пенсій та інших соціальних гарантій залежить від розміру заробітної плати. Пам’ятайте, що майбутній добробут нашого міста і, зокрема Ваш, закладається сьогодні!» насамкінець  зазначила М.Ф.Богза.

 

Новоодеське відділння Вознесенської ОДПІ