ЗАХИСТ ПРАВ СУБЄКТІВ ГОСПОДАРЮВАННЯ

Прокуратурою Новоодеського району Миколаївської області особлива увага приділяється додержанню органами державного контролю вимог законодавства України щодо захисту конституційних засад підприємницької діяльності.

Так, проведеною у 2014 році прокуратурою Новоодеського району Миколаївської області перевіркою в діяльності Новоодеського відділення Вознесенської ОДПІ ГУ Міндоходів Миколаївської області виявлено порушення прав суб’єктів господарювання.

Посадовими особами Новоодеського відділення Вознесенської ОДПІ неодноразово допускаються порушення прав суб’єктів господарювання під час проведення перевірок, що тягне за собою безпідставне нарахування грошових стягнень.

Протягом 2013 року Новоодеським відділенням Вознесенської ОДПІ Миколаївської області проведено 38 перевірок суб’єктів господарювання.

У 2013 році Головним управлінням в області за результатами розгляду скарг платників податків скасовано нарахування штрафних санкцій на суму 129316 грн., а також рішенням Головного управління у Миколаївській області від 27.01.2013 року за результатами розгляду скарги ТОВ «Бетонбудсервіс» скасовано податкове повідомлення-рішення Новоодеського відділення Вознесенської ОДПІ від 14.11.2012 року №0000361650 про донарахування податкових зобов'язань з ПДВ на суму 56 992 грн.

Також, встановлено, що за результатом розгляду скарги ТОВ «ТД МТЗ–Беларус–Україна», Головним управлінням в області збільшено суму податкових зобов’язань та штрафних (фінансових) санкцій на загальну суму 146012 грн.

Прокуратурою Новоодеського району Миколаївської області встановлено, що в судовому порядку на протязі 2013 року оскаржувались 6 суб’єктами господарювання 13 податкових повідомлень-рішень про донарахування податкових зобов'язань на загальну суму 1 864 202грн. Так, станом на 06.02.2014 Миколаївським окружним адміністративним судом та Одеським апеляційним судом за результатом розгляду позовних заяв та апеляційних скарг платників податків вже скасовано податкових-повідомлень рішень Новоодеського відділення Вознесенської ОДПІ на загальну суму 429 321 грн.

Вказані факти свідчать про безвідповідальне відношення посадовими особами Новоодеського відділення Вознесенської ОДПІ ГУ Міндоходів Миколаївської області до виконання своїх службових обов’язків, нехтування базовими нормами податкового законодавства.

Таким чином, у звязку з неодноразовим порушенням прав субєктів господарювання прокуратурою Новоодеського району Миколаївської області внесено до Вознесенської ОДПІ ГУ Міндоходів Миколаївської області подання про усунення порушень вимог податкового законодавства, причин та умов, що їм сприяли. За результатами розгляду подання притягнуто до дисциплінарної відповідальності 1 посадову особу контролюючого органу.

Звертаю увагу суб’єктів господарювання м. Нова Одеса та Новоодеського району Миколаївської області, що з метою запобігання незаконному втручанні у діяльність підприємств, установ, організацій та інших господарюючих суб’єктів з боку контролюючих та правоохоронних органів в прокуратурі Новоодеського району Миколаївської області з 9 до 18 години приймаються повідомлення на телефон «гарячої лінії»: (05167) 9-34-69. Відповідальним за прийняття звернень на телефон «гарячої лінії» призначено прокурора прокуратури Новоодеського району Миколаївської області Руденка В.М.

Прокурор прокуратури

Новоодеського району                                                             В.М. Руденко