На шляху створення Новоодеської міської ОТГ

Миколаївське регіональне відділення АМУ в рамках проекту «ПУЛЬС» включилось у Всеукраїнську акцію «Децентралізаційний марафон». У Новій Одесі проведена робоча зустрічі з представниками депутатського корпусу та керівниками структурних підрозділів міськвиконкому, під час якої визначено низку першочергових питань, що потребують вирішення задля формування Новоодеської міської об’єднаної територіальної громади.

Виконавчий директор регіонального відділення Тетяна Яблоновська та консультанти із впровадження реформ Юлія Забродкіна і Олександра Ментель спільно з міським головою Олександром Поляковим окреслили технологію процессу згідно з положеннями законодавства щодо формування спроможних територіальних громад.

Відповідно до Перспективного плану Новоодеська міська ОТГ має бути сформована після об`єднання міської, Михайлівської, Новопетрівської, Троїцької сільських рад. Таке об`єднання може налічувати майже 15 тисяч чоловік, і має всі можливості стати спроможною територіальною громадою, щоб за рахунок власних ресурсів розв’язувати проблеми місцевого значення. 

За словами секретаря міськради Олени Пустовойтенко, відбулася сесія міської ради, на якій затверджено Порядок проведення громадського обговорення пропозиції щодо ініціювання добровільного об`єднання територіальних громад. Більшість депутатів в усній формі заявили, що підтримають ініціативу міського голови, як тільки вона стане предметом розгляду в сесійній залі. Враховуючи те, що нині пора літніх відпусток і чимало людей у від`їзді, найближча сесія буде призначена на серпень.

Олександр Поляков поінформував про проведену роботу з керівниками  громад, які мають сформувати Новоодеську ОТГ. Оскільки більшість сільських рад «за», є можливість розпочати процесс об`єднання. Закон не вимагає обов’язкової одночасної згоди абсолютно всіх його учасників. Громада, яка наразі вагається, має право об`єднатися згодом.  Алгоритм об`єднання включає наступні етапи: ініціювання; громадськео бговорення пропозиції на зборах; сесія ради (готується одночасно з обговоренням); пропозиція суміжним громадам; громадські обговорення пропозиції на зборах суміжних громад; сесії рад суміжних громад; формування робочої групи та підготовка нею проектів рішень на основі типового рішення; громадські обговорення проектів рішень на зборах відповідних громад; підготовка робочою группою остаточної редакції проектів рішень; сесії рад для прийняття рішень; передача схвалених радами проектів на перевірку облдержадміністрації; отримання підтвердження ОДА відповідності проектів рішень законодавству; прийняття остаточних рішень радами; розгляд рішень рад обласною радою.

Тетяна Яблоновська просила зважати на терміни: якщо об’єднання відбудеться до початку нового бюджетного періоду, Новоодеська міська ОТГ отримає державну субвенцію на розвиток інфраструктури. Зазначила, що МРВ АМУ надасть всебічну консультаційно-інформаційну допомогу в підготовці необхідних документів та проектів рішень.

Своїми думками щодо створення якісного об`єднання, яке забезпечить самодостатність нової громади, поділились Олена Пустовойтенко, заступник міського голови Ігор Журба, керуючий справами міськвиконкому Геннадій Чубук, депутат міської ради В`ячеслав Трофимович.

                                                                                    Олександра Ментель, регіональний консультант з комунікацій, висвітлення кращих практик та просування успіхів реформ