На шляху створення Новоодеської міської ОТГ

Миколаївське регіональне відділення АМУ в рамках проекту «ПУЛЬС» включилось у Всеукраїнську акцію «Децентралізаційний марафон». У Новій Одесі проведена робоча зустрічі з представниками депутатського корпусу та керівниками структурних підрозділів міськвиконкому, під час якої визначено низку першочергових питань, що потребують вирішення задля формування Новоодеської міської об’єднаної територіальної громади.

Детальніше...

Методика формування спроможних територіальних громад

Країною крокує децентралізація державної влади. Триває процес обговорення формування спроможних територіальних громад.

Постановою Кабінету Міністрів України від 8 квітня 2015 року №214 затверджено Методику формування спроможних територіальних громад, 2 вересня 2015 року внесено зміни та доповнення.

Детальніше...

„Децентралізаційний марафон”

Триває процес децентралізації. Миколаївська область підтримала рішення ХІІ Українського муніципального форуму в Одесі та приєдналася до „децентралізаційного марафону”.

Мета заходу – активізація та стимулювання процесу об’єднання і формування об’єднаних територіальних громад. З червня по грудень в громадах відбудуться виїзні зустрічі, на яких регіональні консультанти проінформують населення про переваги децентралізації,  етапи об’єднання, проконсультують та допоможуть оформити необхідні документа. 

   Об`єднання територіальних громад: 

про що слід пам’ятати, щоб при обранні адміністративно-територіального центру уникнути каменя спотикання

 logoСтереотипи – перепони на шляху до втілення кожної доброї справи. Децентралізація – не виняток. Одним із стереотипів, з яким експерти Офісу реформ у Миколаївській області нерідко стикаються під час дискусій та громадських обговорень  є те, що малі поселення, бідніші села опиняться у гірших умовах після об`єднання, ніж той населений пункт, який буде визнаний адміністративним центром об’єднаної територіальної громади.

Детальніше...