Про нараду– тренінг представників територіальних громад району

DSCF6167.1Останні події в Україні сколихнули країну хвилею нечуваного патріотизму та продемонстрували високий рівень активності та громадської свідомості населення. Ці події вивели поняття «самоорганізації» на новий рівень і показали здатність населення висловлювати свою думку, впливати на рішення влади та долучатись до вирішення болючих проблем.

10 червня 2016 року відділом з питань інвестицій, проектів та грантів виконавчого апарату районної ради проведено нараду – тренінг  на тему „Створення органів самоорганізації населення, кооперативів, об’єднань громадян для удосконалення процесу місцевого врядування на основі співучасті та сталого розвитку громади”.

В зібранні взяли участь представники сільських громад району, які уважно слухали та активно обговорювали питання створення організацій громад спільними зусиллями місцевих жителів та сільських рад району, здійснення їх реєстрації в органах юстиції, про спільне планування місцевого розвитку та реалізацію загальних планів в сільській місцевості. Начальник відділу Цешнатій І.А. донесла до всіх присутніх важливість залучення прямих іноземних інвестицій до розвитку своєї територіальної громади. DSCF6163.1

Зараз триває реформа місцевого самоврядування, в основу якої покладено децентралізацію та добровільне об’єднання територіальних громад. За цих умов, коли влада і відповідальність переміщується згори вниз – на рівень громад, особливого значення набуває здатність людей усвідомити цю відповідальність і гідно впоратись із вирішенням існуючих проблем.

Як інструменти демократії сприяють спроможності  довели на практиці громади мікрорайонів Миколаєва, Вознесенська, Снігурівки, Казанки, а також сіл Баштанського і Снігурівського районів. Їх застосування мешканцями та органами місцевого самоврядування допомогло громадам залучити фінанси (гранти міжнародних/місцевих донорів, місцевих, обласного і державного бюджетів), та нефінансові ресурси для вирішення таких нагальних проблем як благоустрій, поводження з ТПВ, побудова доріг, водопостачання/водовідведення.

На нараді сільські голови ділилися своїми набутками та проблемами, запропонували приділити більше уваги вирішенню питань в сільській місцевості не тільки щодо залучення коштів донорів на проведення поточних ремонтів, а й на розвиток підприємств, середнього бізнесу, від яких багато що залежить в успішному розвитку села.

На механізм врегулювання конфліктів інтересів під час прийняття рішень про встановлення надбавки за вислугу років посадовим особам місцевого самоврядування звернув увагу начальник юридичного відділу районної ради Довгань О.О.

Про проведення змагань на „Краще спортивне село 2016 року” та основними вимогами Положенням про їх проведення інформувала заступник начальника організаційно – контрольного відділу районної ради Січевська І.В.

Учасники наради – тренінгу визнали свою участь в зібранні продуктивною та спрямованою на підвищення рівня життя мешканців територіальних громад.