Цікавий та змістовний відпочинок дітей у пришкільних таборах району

IMG 2373Перші промені теплого літнього сонця сповіщають школярів про прихід довгоочікуваних канікул. Стомлена від навчання дітвора, не марнуючи часу, з головою занурюється в омріяний відпочинок. Одні, спакувавши швиденько речі, їдуть до бабусь у село, інші – до берегів лагідного моря, а декому достатньо просто досхочу виспатися. Проте є й такі, яким за певних обставин доводиться сидіти вдома. Та проводити час у чотирьох стінах не надто цікаво. Хто ж, як не школа, подбає про змістовний, цікавий та корисний відпочинок своїх учнів. Адже у більшості з них влітку розпочинають свою роботу пришкільні табори.

Нинішній рік – не виняток. Відповідно до заяв батьків на базі загальноосвітніх шкіл організовано 14 таборів відпочинку з денним перебуванням. У Михайлівській, Новосафронівській, Артемівській ЗОШ учні харчуються за батьківську плату. Решта таборів – прогулянкового типу, де харчування не передбачено. Наразі створені умови для літнього оздоровлення та зайнятості 725 учнів.

8 червня, з метою вивчення стану організації відпочинку учнів у пришкільних таборах, а також оздоровлення дітей у дошкільних навчальних закладах, робоча група у складі заступника керівника виконавчого апарату районної ради, керуючої справами І. М. Чубук, начальника відділу освіти райдержадміністрації В. І. Багнюка, депутатів районної ради С. С. Попова,   Н. А. Вознюк, А. В. Щур здійснили традиційний об’їзд закладів освіти. 

У „Веселці” в Михайлівській ЗОШ (директор  Т. В. Гребенюк, начальник табору Н. М. Руденко) на подвір’ї лунав дитячий сміх. Разом із учителями учні виконували фізичні вправи на ранковій зарядці. Табір відвідують 14 дітей. Щодня вихователі проводять тематичні заняття, рухливі ігри та конкурси.

Не менш активно проходить день у вихованців Михайлівського ДНЗ (завідуюча Н. А. Вознюк). Група, яку відвідують 20 дітей, умовно розділена на зони – ігрову, природничу, навчальну. До раціону чотириразового харчування входять фрукти, овочі, печінка, м'ясо, молоко та ін. За це батьки сплачують 40%, решта коштів надходить із бюджету сільської ради.     

Ознайомившись із планом роботи прогулянкового табору „Козацький гарт” у Троїцькій ЗОШ (директор О. В. Мігачова, начальник табору В. Г. Косенчук), гості переконалися, що діти тут не нудьгують жодної хвилини. Це справжнісінький козацький табір, який населяють 80 козачат. IMG 2384Кожен загін має свою назву та девіз. У цей день на шкільному подвір’ї  проходив півфінал шоу „Розсміши коміка”. Учнів побували у Свято-Троїцькій церкві, Софіївському дендропарку, Миколаївському зоопарку, басейні „Водолій”, на екскурсії в пожежній частині. Нині готуються до поїздки в місто Львів. Допомагає в організації відпочинку дітей директор ПП „Думітраш” В. М. Чернєуцан. Також учні займаються ужитково-прикладним мистецтвом, якому навчає вихователь табору Л. П. Луцька. 

У Троїцькому ДНЗ маленькі дітки просилися до мами, а старші бігали по майданчику, каталися на гірці. 28 вихованців відвідують дитсадок (завідуюча О. М. Гнилицька). Наразі в закладі розпочинається поточний ремонт за кошти місцевого бюджету та за рахунок спонсорської допомоги. Продукти харчування в садочку якісні, свіжі, сертифіковані. Батьківська плата складає 40%. А діти учасників антитерористичної операції харчуються безкоштовно. Колектив закладу та вихованці обробляють невеличку земельну ділянку, на якій вирощують різну зелень.

Привітно зустрів гостей колектив пришкільного табору „Дружба” Себинської ЗОШ (директор О. І. Ананевич, начальник табору О. В. Цупрова). Для 69 дітей проводяться розважальні ігротеки, конкурси, спортивні змагання на стадіоні. О. В. Цупрова розповіла, що більшість розважальних заходів для учнів проходять у сільському будинку культури: змагання, конкурси малюнків, дні патріота, вікторини та інше. Найбільше сподобався дітям конкурс „Містер та міс табору”.

Найвищої оцінки заслуговує Себинський ДНЗ. На його території висаджено 90 кущів і дерев, усе буяє яскравим різноцвіттям. Дитсадок по праву вважається одним із кращих у районі. Відвідують його 75 дітей. Тут функціонують три групи. Угледівши гостей, дітлахи дружно привіталися, й один поперед одного почали розповідати про свої дитячі справи. Із їхніх вигуків вдалося зрозуміти, що годують смачно, спиться солодко, гратися весело, а навчатися цікаво.

Хоча заклад не з нових і потребує поточного ремонту (заміна вікон, ремонт даху), тут чисто і затишно. Завідуюча Г. М. Андрусенко подбала, щоб усі приміщення були обладнані по-сучасному. Нові меблі, сантехніка, посуд, рушнички і навіть фортепіано. Заклад стовідсотково забезпечений необхідними продуктами харчування. Батьківська плата особливо не відрізняється від інших ДНЗ. Повністю звільнені від сплати за харчування діти учасників АТО та дітки-інваліди, і 50 % сплачують вихованці з багатодітних сімей.

114 учнів, які відвідують прогулянковий табір „Дружба” Новоодеської ЗОШ №3 (директор А. Л. Грич, начальник табору Л. В. Чернозуб), немов комашки метушилися на подвір’ї біля вихователів. Начальник табору розповіла, що дітей залучають до активного відпочинку щодня. Походи до Кургану Слави, краєзнавчого музею, бібліотеки збагатили та закріпили знання дітей з історії рідного краю. 

Постійно ведеться санітарно-епідеміологічне обстеження пришкільних таборів. Фахівці санепідемслужби здійснюють контроль за ходом оздоровчого періоду, організацією медичного обслуговування, фізичного виховання і загартовування дітей, створення належних умов відпочинку.

                                                                                         Юлія    Кіріяк