Районний етап Всеукраїнської гри «Сокіл» («Джура»)

«В єдності – наша  сила! В силі - перемога!» Під таким девізом 21-22 травня 2016 року відбувся перший дводенний районний збір учасників Всеукраїнської гри «Сокіл» («Джура»). В ньому  взяли участь 15 роїв з 15 загальноосвітніх  навчальних закладів району: міста Нової Одеси  та  сіл    Новосафронівка, Баловне, Бузьке, Новопетрівка, Себине, Підлісне, Костинтинівка, Гурївка, Новоінгулка, Улянівка, Троїцьке.DSC07575 500x375

Районний етап гри проходив за сприяння Народного депутата А.О. Вадатурського, Новоодеської районної державної адміністрації, за підтримки депутатів Новоодеської районної ради від БПП «Солідарність», Новоодеської філії  ТОВ СП «Нібулон», при допомозі Новоодеських громадських організацій «Новоодеський районний союз ветеранів  та воїнів АТО», «Буго-Лиманське незалежне козацтво», Новоодеської районної  спілки ветеранів Афганістану, Новоодеської районної  організації «Товариство сприяння обороні України», Новоодеського райвійськкомату.

Завданням змагань є  фізичне, соціальне, розумове виховання української молоді на основі козацьких морально-світоглядних цінностей, формування серед молоді засад здорового способу життя засобами туризму і спорту. 

12322614 1076069962481590 171610399769570517 oПроведенню гри передувала велика підготовча робота: протягом двох місяців  проведено щотижневі  засідання штабу  гри, семінари та майстер- класи для керівників роїв, підготовлено  спортивно – військовий  інвентар, виготовлено ройові атрибути, здійснено комплексну підготовку команд. Заслуговують слів подяки директори навчальних загальноосвітніх закладів району, педагоги - керівники команд  та всі, хто приймав участь у підготовці рою, тому що  знадобились знання та вміння   багатьох професіоналів: вчителів предмету «Захист Вітчизни», географії, історії, фізичного виховання,  музики,  медичних працівників, педагогів - організаторів, вчителів трудового навчання  аби команда стала гідною учасницею гри і представила свою школу!

З вітальними словами до присутніх звернувся голова Новоодеської  райдержадміністрації Вербін Є.В. У своєму виступі Євгеній Валерійович  подякував усім командам та організаторам за участь та проведення заходу, побажав нових перемог та звершень. Козаки рою «Хай щастить» Новоодеської гуманітарної гімназії вручили  голові Новоодеської РДА Вербіну Є.В  саморобну скатертину - оберіг для передачі в зону  АТО. 

З початком військово-спортивного свята учасників та гостей  також привітали голова Новоодеської  районної ради  Заболотній М. М., міський голова Поляков О.П, які  відзначили   важливість  гри у справі фізичного  та військово-патріотичного  виховання учнівської молоді та побажали командам  успіху  та перемоги.  Патріотичними  девізами відгукувались козачата на привітальні слова   заступника Новоодеської громадської організацій «Новоодеський районний союз ветеранів  та воїнів АТО» Негоденко В.М., який не міг не звернутись до присутніх по-іншому, адже «Слава нації!» для наших героїв не просто відомі гасла. Слово для привітання учасників гри  мала також головний спеціаліст  сектору державної служби України  у справах ветеранів війни та учасників АТО в Миколаївській області  Лайдьонова  Анжела Олександрівна. Неймовірні емоції отримали присутні від   пісенних подарунків   Лади Сологашвілі та Юлії Борщ.

Виховання  патріотизму, любові до України, поваги до народних звичаїв, традицій, національних цінностей та зміцнення здоров’я  не просто слова. Так, в програмі DSC07613 500x375заходу було  заплановано і здійснено  практичне спілкування  джур  з військовими миколаївського гарнізону.     Майбутні захисники  отримали  змогу побачити на власні очі сучасні: зброю ЗСУ, військове спорядження, приміряти його, таким чином  здобули  нові  практичні вміння,  доторкнувшись  до  сучасної історії Збройних Сил  України.

Переможцями та призерами  військово–спортивних етапів в рамках І (районного) етапу Всеукраїнської дитячо – юнацької військово–патріотичної гри «Сокіл» («Джура») стали:

«Стройовий впоряд»:

І місце – рій ««Бузькі силовики імені Анатолія Новицького» Новоодеської ЗОШ №1

ІІ місце – рій «Спалах» Новоодеської ЗОШ №3,

ІІІ місце –рій «Троїцькі яструби» Троїцької ЗОШ

«Стрільба»:

І місце – рій ««Бузькі силовики імені Анатолія Новицького» Новоодеської ЗОШ №1

ІІ місце – рій Новопетрівської ЗОШ ,

ІІІ місце – рій «Спалах» Новоодеської ЗОШ №3 .

«Смуга перешкод»:

І місце- рій ««Бузькі силовики імені Анатолія Новицького» Новоодеської ЗОШ №1

ІІ місце – рій «Спалах» Новоодеської ЗОШ №3,

ІІІ місце – рій Себинської ЗОШ

«Рятівник»:

І місце – рій «Спалах»Новоодеської ЗОШ №3  ,

ІІ місце – рій «Бузькі силовики імені Анатолія Новицького» Новоодеської ЗОШ №1

ІІІ місце – рій «Патріоти» Новоодеської ЗОШ №2

«Лава на лаву»:

І місце – рій «Гур’ївська сотня» Гур’ївської ЗОШ

ІІ місце – рій «Бузькі силовики імені Анатолія Новицького» Новоодеської ЗОШ №1

ІІІ місце – рій «Спалах» Новоодеської ЗОШ №3

«Перетягування  линви »:

І місце – рій «Гур’ївська сотня» Гур’ївської ЗОШ

ІІ місце – рій «Бузькі силовики імені Анатолія Новицького» Новоодеської ЗОШ №1

ІІІ місце –рій «Троїцькі яструби» Троїцької ЗОШ,

 Переможцями творчо – мистецьких конкурсів в рамках І (районного) етапу Всеукраїнської дитячо–юнацької військово-патріотичної гри «Сокіл» («Джура») стали:

Ватра «В колі друзів»:

І місце – рій ««Бузькі силовики імені Анатолія Новицького» Новоодеської ЗОШ №1

ІІ місце – рій «Спалах»Новоодеської ЗОШ №3,

ІІІ місце – рій   Баловненської ЗОШ

Кожен виступ конкурсу «Ватра» був наповнений духом справжнього патріотизму та козацьких традицій, любові до свого краю та Батьківщини. Грамотою відзнакою за дотепний козацький гумор було нагороджено рій Себинської ЗОШ.

Вікторина «Відун»:

І місце – рій «Бузькі силовики імені Анатолія Новицького» Новоодеської ЗОШ №1

ІІ місце – рій «Спалах» Новоодеської ЗОШ №3

ІІІ місце – рій «Патріоти» Новоодеської ЗОШ №2,

Конкурс звітів «Добре діло»:

І місце – рій «Бузькі силовики імені Анатолія Новицького» Новоодеської ЗОШ №1

ІІ місце – рій «Гур’ївська сотня» Гур’ївської ЗОШ

ІІІ місце –  рій «Спалах» Новоодеської ЗОШ №3

 Робота суддівської колегії на етапах гри теж була нелегка – все підрахувати та врахувати всі недоліки (штрафні бали) учасників і визначити найкращих було нелегко. На підставі рішення журі (згідно протоколу)   перша п’ятірка  І (районного) етапу Всеукраїнської дитячо – юнацької військово–патріотичної гри «Сокіл» («Джура») виглядає так :

І місце – рій ««Бузькі силовики імені Анатолія Новицького» Новоодеської ЗОШ №1(керівник рою  Андреєв В.А.)

ІІ місце – рій «Спалах»Новоодеської ЗОШ №3,(керівник рою Миндрул О.П.)

ІІІ місце –рій «Гур’ївська сотня» Гур’ївської ЗОШ,(керівник рою Лукашенко Ю.)

ІV місце –рій Себинської ЗОШ, (керівник рою Ангелов В.М.)

V місце – рій «Хай щастить» Новоодеської гуманітарної гімназії(керівник рою Миндрул Д.А.)

 22 травня 2016р. біля підніжжя Кургану Слави  відбулось урочисте  закриття районного етапу дитячо-юнацької військово-патріотичної спортивної гри «Сокіл» («Джура»).

З привітальним словом до учасників  та гостей звернувся Багнюк В.І.,  начальник відділу освіти Новоодеської РДА, Кліменко В.А., депутат Новоодеської районної ради (БПП «СОЛІДАРНІСТЬ»)

 Неабиякі емоції отримали  присутні від  розповіді  миколаївського  гостя, воїна АТО Вячеслава Шкафара який отримав, будучи на війні  малюнки   від учениці Нооводеської гуманітарної гімназії Бєлової Діани. Слова гордості і подяки всім присутнім і особливо дівчинці  вражали свідомість тих, хто тепер точно розуміє – навіть малюнок  може допомогти там! А ще- без варіантів - «В єдності –наша сила! В силі - перемога!»

Від  імені Новоодеської  громадських організації «Новоодеський районний союз ветеранів  та воїнів АТО»  Білоконенко І.П. та Негоденко В.М. було вручено перші нагороди в номінації «Краща мультимедійна презентація» конкурсу спільно започаткованого з роєм «Бузькі силовики ім. А. Новицького»   «АТО в моєму житті та житті моїх земляків» ройовим  Новопетрівської  ЗОШ (1  місце, керівник проекту Богданова О.О.) та Новоодеській  ЗОШ №1(2 місце, керівник проекту Бібіков Ю.М.)

Тепло вітав  учасників зібрання  і  заступник  Миколаївської обласної  організації   « Союз ветеранів і учасників АТО» Комісаренко  В.А.

Вражали  учасників гри  пісні- звертання  Діани Бєлової та Анатасії Тертичної, а запальний танок колективу  Новоодеської  ЗОШ №3 додав мажорного настрою всім козакам та козачкам.

     Не менш емоційною стала фінальна точка виступів гостей свята:  начальник відділу національно - патріотичного виховання Майдебура А.В. відзначила, що Новоодещина здавна славиться своїми козацькими традиціями. Протягом 10 років   проведення обласних етапів військово-патріотичної гри «Сокіл» («Джура») Новоодеські команди були завжди переможцями та призерами   обласних етапів («Бузькі силовики» є переможцями першого -2005р. і останнього 2015р. обласного фіналу) - а це достойна історія джур нашого району. Побажання  майбутньої перемоги від  організаторів обласного етапу, який відбудеться вже  6-10 червня 2016р, стануть  дієвим стимулом для  щоденних тренувань рою переможців.

Переможці - рій «Бузькі силовики імені Анатолія Новицького» Новоодеської ЗОШ №1(ройовий Казакуца Артем) отримав  в подарунок від народного депутата А. Вадатурського  намет,   за срібло  рій «Спалах» Новоодеської ЗОШ №3, отримали намет меншого розміру, бронза рою дісталася «Гур’ївській сотні» Гур’ївської ЗОШ, якім було вручено набір м’ячів.

         Окрема подяка  меценатам заходу депутатам Новоодеської районної ради  від БПП «СОЛІДАРНІСТЬ»  Кліменко В.А., Друці А.М. за надання фінансової допомоги  для організації та проведення районного етапу а також працівникам відділу освіти Новодеської РДА(особисто  його начальнику Багнюку В.І.) та Будинку дитячої та юнацької творчості  за вмілу організацію та проведення першого на Миколаївщині дводенного змагання районного етапу гри.

Ми гордимося вами, джури, ви - достойні продовжувачі кращих  козацьких традиції України! Так тримати!