«Круглий стіл» з ліквідаторами аварії на Чорнобильській АЕС

chor015 квітня 2016 року з нагоди відзначення 30-ї річниці Чорнобильської катастрофи відбулося засідання «круглого столу» за участю  керівництва району та громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи. Під час засідання розглянуто ряд актуальних питань, а саме:  забезпечення соціальних гарантій чорнобильців у Новоодеському  районі та  пенсійне забезпечення інвалідів з числа учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС.

Начальник управління  соціального  захисту населення  районної державної адміністрації  Поляруш Наталія Дмитрівна зазначила: “На  обліку в управлінні соціального захисту населення перебуває 267 громадян, які постраждали внаслідок аварії на ЧАЕС, 11 з них віднесені до І категорії, 68 – ІІ, 125 – ІІІ, особи є учасниками ліквідації аварії,  постраждалих громадян – 142 особи, 60 - дітей-потерпілих та 3 – вдови.

Щомісячна компенсація за пільгове забезпечення продуктами харчування ліквідаторам  наслідків аварії на Чорнобильській АЕС виплачується в розмірах: І  категорія - 392 грн,  ІІ  категорія – 196,2 грн.  За І квартал 2016 року на виконання напрямку програми було виділено 53031,00 грн. Заборгованості немає. chornobl 500x375

Виписано безкоштовних рецептів на суму 3644,54 грн, зубопротезування пройшли 4 особи на суму 10055, 46. Затверджено кошторис 59400,00 грн. на 2016 рік.

Право на отримання щорічної допомоги на оздоровлення мають  - 73 чорнобильців, за І квартал поточного  року  було профінансовано 1758 грн. Відповідно до підписаного  Меморандуму забезпечено виплату щорічної  допомоги постраждалим І категорії в сумі 1500 грн. кожному з державного бюджету, 1500 грн.  з місцевого бюджету. Також Наталія Дмитрівна повідомила присутнім, що у 2016 році на утримання громадської організації «Союз chornobl3 500x375Чорнобиль України» виділено 20 тис. грн. порівняно з минулими роками виплату значно збільшено, раніше з бюджету виділялося 5 тис. грн. на рік.  

Начальник відділу з призначення, перерахунку та виплати пенсій  Тулученко Наталя Іванівна наголосила на особливостях  оформлення   пенсій ліквідаторам  наслідків аварії на Чорнобильській АЕС.

Голова ВГОІ «Союз Чорнобиль України» в Новоодеському районі Конух Володимир Іванович після роз’яснення хвилюючих питань до представників ТОВ «МИКОЛАЇВГАЗ ЗБУТ», ПАТ «Миколаївобленерго», районної центральної лікарні додав, що на таких заходах ліквідатори відчувають, що вони комусь потрібні. Вони розв'язують ті проблеми соціального характеру, які постійно виникають в нашій державі. Цеchornobl2 500x375 і соціальні виплати,  забезпечення продуктами харчування ліквідаторів, забезпечення путівками на санітарно-курортне лікування, тощо.

      Після  закінчення  “круглого столу“  відбулася висадка кущів і дерев та покладання квітів  до пам’ятного  знаку  ліквідаторам  наслідків аварії на Чорнобильській АЕС, у якій прийняли участь усі учасники засідання «Круглого  столу", керівники установ, учні старших класів Новоодеської ЗОШ №1.