Ключове питання –

соціально-економічний розвиток Новоодещини

30 серпня відбулася ХХІІ сесія районної ради шостого скликання. Ключове питання порядку денного – звіт голови районної державної адміністрації М. М. Заболотного про виконання програм соціально-економічного та культурного розвитку району, районного бюджету та делегованих повноважень за 2012 рік та І півріччя 2013-го.

Депутати зазначили, що райдержадміністрація вживає відповідні заходи для реалізації покладених на неї завдань, і рекомендували й надалі тримати на постійному контролі питання забезпечення стабільного соціально-економічного та культурного розвитку району, розв’язання нагальних проблем сьогодення, поліпшення рівня життя населення.

Заступник голови районної ради В. В. Горлач детально інформувала присутніх про основні завдання й окремі положення проекту Концепції реформування місцевого самоврядування та територіальної організації влади в Україні.

Зважаючи на актуальність і необхідність реформування влади на місцях, забезпечення розвитку територіальних громад та підвищення рівня надання адміністративних послуг населенню, депутати підтримали проект Концепції.

Заслухавши інформацію заступника начальника фінансового управління райдержадміністрації Н. П. Антоневич, депутати внесли зміни до районного бюджету на 2013 рік.

З метою узгодження заходів судовими, правоохоронними й органами державної влади і місцевого самоврядування щодо профілактики корупційних правопорушень та усунення причин, що можуть зумовити їх вчинення, захисту прав і законних інтересів жителів району депутати затвердили програму запобігання і протидії корупції на 2013-2015 роки. Внесли вони й зміни та доповнення до ряду районних програм. Зокрема, до Програми соціально-економічного розвитку Новоодеського району на 2011-2015 роки, соціальної комплексної програми підтримки сім’ї та дітей, забезпечення рівних прав та можливостей жінок і чоловіків, районних програм «Спортивний майданчик», «Молодь Новоодещини».

Задля оптимізації структури виконавчого апарату та залучення інвестицій, забезпечення участі органів місцевого самоврядування району в конкурсних проектах і грантах внесено зміни до рішення районної ради «Про затвердження структури виконавчого апарату та Положення про виконавчий апарат Новоодеської районної ради шостого скликання» від 9 грудня 2010 року № 9. Цим рішенням передбачено скорочення посад головного спеціаліста загального відділу й секретаря-референта приймальні керівника та введення до структури виконавчого апарату відділу з питань інвестицій, проектів і грантів.

Голова тимчасової контрольної комісії районної ради М. В. Антошин звітував   про   розгляд   запиту   депутатів   П. І. Баштового,   А. І. Панченка, С. В. Гаркуші. Члени комісії встановили факт порушення бюджетного законодавства щодо нарахування та виплати дотацій громадянам за утримання у господарстві молодняка ВРХ та рекомендували райдержадміністрації, Баловненському і Гур’ївському сільським головам вжити заходів для їх усунення, звернутися до прокуратури району з клопотанням роз’яснити шляхи повернення виплат бюджетної дотації особам, які не мали на них підстав.

Напередодні нового навчального року народні обранці прийняли рішення про ліквідацію Суворівської ЗОШ і дитячого садка та створення на їх базі Суворівського навчально-виховного комплексу «Загальноосвітній заклад І-ІІ ступенів – дошкільний навчальний заклад». Затвердили статут установи. Надали погодження на призначення М. О. Чебанової директором комплексу та на продовження перебування на посаді керівників закладів освіти, в яких закінчився термін контракту.

Одноголосно визнано повноваження депутата районної ради від Комуністичної партії України О. С. Бородич та внесено зміни до складу постійних комісій. Відтепер Ольга Сергіївна – член постійної комісії з питань планування, бюджету, фінансів, інвестицій та соціально-економічного розвитку територіальних громад району.

На сесії розглянуто й ряд інших питань.

Наталія Крикун