Володимир Луста: Сьогодні треба абстрагуватись від типових залякувань з приводу закриття малокомплектних шкіл, дитячих садків, ФАПів – жодного централізованого рішення з цього приводу не буде

DSC 220.1Таку тезу сьогодні висловив голова обласної ради Володимир Луста під час наради з питань реалізації реформи місцевого самоврядування в Україні, перспектив децентралізації влади та добровільного об’єднання територіальних громад області, що відбулася у 10 липня за участі керівництва області та району, депутатів обласної та місцевих рад, представників громадських організацій.

На сьогодні перспективним планом передбачено створення у Новоодеському районі трьох об’єднаних територіальних громад: Новоодеської міської об’єднаної територіальної громади, Костянтинівської та Бузької сільських об’єднаних територіальних громад.

Коментуючи такий підхід, голова обласної ради зазначив наступне: „Обласна влада сьогодні не агітує створювати громаду за принципом: один район – одна громада. Із часом самі громади зрозуміють необхідність створення дійсно сильної і спроможної громади, яка перш за все буде в змозі у повній мірі виконувати державні функції”.

DSC 223.1Таку думку підтримав і депутат обласної ради Віктор Губанов, який сказав, що подібний підхід є найбільш виправданим.

Володимир Луста вкотре наголосив на тому, що в сьогоднішніх умовах необхідно відкинути неконструктивні суперечки та емоції і, навпаки, на рівні місцевих рад домовлятися і накреслювати алгоритм подальшого об’єднання, управлінську модель об’єднаної громади. Голова обласної ради також зазначив, що саме сільські голови, секретарі сільських рад, депутати місцевих рад є найбільш обізнаними із проблемами конкретної громади і практично підготовленими до практичної реалізації реформи.