Шляхи розв’язання нагальних проблем визначені

27 червня відбулася XXI сесія районної ради.

Перше питання порядку денного – внесення змін до районного бюджету.

Взявши до відома інформацію, надану начальником фінансового управління райдержадміністрації С. М. Васильєвим, депутати вирішили спрямувати кошти вільного залишку по загальному фонду в сумі 66,28 тис. грн (на проведення заходів до 90-річчя району – 35 тис. грн, на ремонт приміщення комп’ютерного центру – 31,280 тис. грн), по спеціальному фонду – 150 тис. грн (на ремонт приміщення Костянтинівської ЗОШ – 100 тис. грн, на придбання спортивного майданчика для відзначення переможців районного конкурсу «Краще спортивне село» – 50 тис. грн). Внесено зміни у міжбюджетні трансферти: збільшено обсяг субвенції на виплату допомоги по догляду за інвалідами психічних захворювань на 158 тис. грн; враховано субвенцію на виконання депутатами обласної ради доручень виборців у сумі 4 тис. грн та створення лісозахисних насаджень – 94,6 тис. грн.

Депутати завжди приділяють належну увагу гуманітарним питанням.

Головний лікар районного центру первинної медико-санітарної допомоги О. І. Кучер поінформувала про стан захворюваності на туберкульоз. Епідемічна ситуація в районі має тенденцію до стабілізації зниження показників, проте залишається напруженою. З метою покращення умов утримання хворих у стаціонарі за рахунок поліпшення матеріально-технічної бази лікарняних закладів району, що надають допомогу хворим на туберкульоз, забезпечення лікувально-діагностичного процесу, санаторно-курортного лікування та проведення профілактичних заходів затверджено цільову програму протидії захворюванню на туберкульоз у 2013-2015 роках.

Ще однією проблемою медичної галузі району є нестача кадрів. Укомплектованість штатних посад лікарями становить 68%, середнім медичним персоналом – 82%. 34,6% працюючих медпрацівників уже досягли пенсійного віку. Для успішного реформування галузі сьогодні в районі не вистачає 24 лікарі.

Усвідомлюючи необхідність поліпшення кадрового забезпечення закладів охорони здоров’я, підняття прес­тижу праці медичних працівників, депутати затвердили програму «Медичні кадри Новоодещини» на 2013-2017 роки.

Про хід виконання районної Цільової соціальної прог­рами розвитку освіти Новоодеського району на 2011-2015 роки звітував виконуючий обов'язки начальника відділу освіти райдерж­адміністрації В. І. Багнюк.

На фінансування дошкільної освіти у 2013-ому виділено кошти в сумі 10 млн 331 тис. 654 грн. Станом на 1 червня суспільним дошкільним вихованням у районі охоплено 77,2% дітей, а дітей п’ятирічного віку – 100%. Додатково влаштовано в групи короткотривалого перебування 52 дитини.

Координаційна рада з питань модернізації мережі навчальних закладів Новоодещини розробила план на 2013-2016 роки, яким передбачено створення освітніх округів, реорганізація загальноосвітніх шкіл, створення кластерів на вивільнених площах ЗНЗ.

У районі діє Програма розвитку позашкільних закладів. Станом на 1 червня на їх функціонування було використано 546440 грн, районної ДЮСШ – 136821 грн. Нині працюють 96 гуртків та спортивних секцій, де займаються 1565 учнів. Вони є активними учасниками і переможцями конкурсів, фестивалів, змагань різного рівня.

Рішенням сесії внесено зміни до статутів Гур’ївської та Улянівської загальноосвітніх шкіл.

В. В. Горлач – заступник голови районної ради, голова тимчасової контрольної комісії Новоодеської районної ради із вжиття заходів щодо покращення екологічної ситуа­ції в м. Новій Одесі та с. Себиному, яка склалася в результаті багаторічних скидів відходів виробництва ТОВ «Молочна компанія Дружба» та не введенням в дію каналізаційного колектора в с. Себиному, звітувала про роботу цієї комісії. Під час обговорення звіту вирували неабиякі емоції. Головний інженер товариства Р. Я. Бітіньш доповідав про заходи й терміни виконання, заплановані керівництвом компанії, метою яких є остаточне розв’язання існуючої проблеми.

Прийнявши рішення з цього питання, депутати наголосили, що його виконання буде під постійним пильним контролем.

На пленарному засіданні розглянуто й ряд інших питань.

IMG 3347

 

IMG 3349

 

IMG 3361