Щоб захистити інтереси громади

Упродовж майже двох років тривають суперечки щодо надання в користування мисливських угідь, які знаходяться в межах Новоодеського району. За цей час проблемаобросла скаргами, протестами, взаємозвинуваченнями членів мисливських організацій, одні з яких прагнуть задоволення своїх бажань, а інші борються за справедливість, відстоюючи перш за все інтереси громади.

Розпорядженням голови районної ради О. М. Делікатного було створено робочу групу для вивчення питання про надання в користування мисливських угідь у межах Новоодеського району мисливським організаціям. До складу робочої групи ввійшли депутати районної ради П. І. Баштовий, А. І. Панченко, Новопетрівський сільський голова Н. С. Ревта, начальник юридичного відділу районної ради О. О. Довгань, головний спеціаліст з юридичних питань райдержадміністрації А. С. Скляров, голова громадської організації «Новоодеське товариство мисливців та рибалок» В. М. Федоринський, директор Новоодеської госпрозрахункової організації «ГМР» М. І. Гунченко.

У засіданні робочої групи, яке відбулося 24 липня, взяла участь заступник голови районної ради В. В. Горлач.

У ході вивчення спірних питань було з`ясовано, що Миколаївською обласною радою під час надання у користування мисливських угідь на території нашого району не було враховано думку місцевої громади. А саме: Новоодеською госпрозрахунковою організацією «ГМР» не було отримано погоджень на користування мисливськими угіддями ні від райдержадміністрації, ні від міської та сільських рад району (крім Підлісненської сільської ради). ТОВ «СМГ «Буг» також не має погоджень від сільських рад, на території яких товариству надано в користування мисливські угіддя.

На противагу вищезгаданим мисливським організаціям районна громадська організація «Новоодеське товариство мисливців та рибалок» зібрала необхідні документи для отримання у користування мисливських угідь на території Новоодещини, у тому числі й погодження райдержадміністрації, районної та сільських рад.

Однак, не дивлячись на те, що члени «Новоодеського товариства мисливців та рибалок» неодноразово зверталися до обласного управління лісового та мисливського господарства та обласної ради, ця громадська організація так і не змогла отримати в користування мисливські угіддя в межах району.

24 грудня 2012 року до обласної ради та облдержадміністрації було направлено звернення депутатів районної ради з метою захисту інтересів громади, але все залишилося без змін.

Члени робочої групи П. І. Баштовий і В. М. Федоринський під час ознайомлення в обласній раді з пакетом документів, на підставі яких Новоодеська госпрозрахункова організація «ГМР» та ТОВ «СМГ «Буг» отримали в користування мисливські угіддя на території нашого району, виявили лист Новоодеської райдержадміністрації від 3 вересня 2012 року, в якому зазначалося, що райдержадміністрація не заперечує проти надання мисливських угідь у користування Новоодеській госпрозрахунковій організації «ГМР», при цьому не було вказано загальну площу та перелік сільських рад, на території яких погоджується надання мисливських угідь. Однак на запит районної ради до райдержадміністрації (від 29 січня 2014 року) щодо вищезгаданого листа надійшло повідомлення про те, що розпорядження голови райдержадміністрації про погодження щодо надання в користування мисливських угідь «ГМР» не приймалися. Хоча впродовж 2012-2014 років дана організація зверталася з таким проханням, але отримала відмову з тої причини, що розпорядженням голови райдержадміністрації від 20 квітня 2012 року № 245-р погоджено надання в користування мисливських угідь площею 129 773,1 га Новоодеському мисливсько-рибальському господарству Українського товариства мисливців та рибалок. На основі статті 14 Закону України «Про тваринний світ» до повноважень райдержадміністрацій у галузі охорони, використання і відтворення тваринного світу належить погодження в установленому порядку питань, які стосуються надання в користування мисливських угідь та рибогосподарських водних об`єктів.

Таким чином, лист райдержадміністрації від 3 вересня 2012 року, долучений до матеріалів справи в обласній раді, протилежний за змістом листові від 4 лютого 2014 року. Це викликало сумніви в робочої групи щодо достовірності першого документа. Запит, направлений у райдержадміністрацію з метою отримання пояснення, залишився без відповіді.

За результатами вивчення питання було зроблено відповідні висновки, які направили на розгляд обласної ради у квітні поточного року. Проте відповіді так і не надійшло. Тому на засіданні було вирішено знову звернутися до обласної ради, щоб нарешті визначити: хто ж таки має право користуватися мисливськими угіддями на території району? Чи є логіка в тому, що мешканці сіл не матимуть права полювати за околицею, бо приїдуть «чужі дяді» і скажуть, що це їхня територія? Щоб не сталося такого, «Новоодеському товариству мисливців і рибалок» рекомендовано звернутися до суду, щоб захистити свої права і законні інтереси.

Олена Мельниченко.