Працюють задля добробуту людей

19 червня відбулося спільне засідання постійних комісій районної ради з питань планування, бюджету, фінансів, інвестицій та соціально-економічного розвитку територіальних громад району та з питань підприємництва, підтримки малого та середнього бізнесу, торговельно-побутового обслуговування населення та захисту прав споживачів.

Значну увагу депутати приділили виконанню райдержадміністрацією їх рекомендацій щодо створення робочих груп з питань забезпечення своєчасності й повноти сплати податків і зборів до бюджету.

Начальник фінансового управління райдержадміністрації С. М. Васильєв проінформував, що згідно з розпорядженням голови райдержадміністрації № 56 від 20 лютого 2014 року створено три робочі групи. Вже проведено 13 виїзних засідань. Із платниками податків і сільськими головами територіальних громад, у яких поки що не побували робочі групи, відповідну роботу провели в райдержадміністрації.

Заслухано 163 платників податків. Орієнтований обсяг надходжень – 221,2 тис. грн.

Крім того, до райдержадміністрації надійшло 290 актів про використання 1092,6 га земель державної та комунальної власності без правовстановлювальних документів. Нараховано збитки на суму 390,4 тис. грн.

Завдяки діяльності робочих груп та заходам, проведеним районними службами, за січень-травень поточного року до загального фонду місцевих бюджетів надійшло понад 9 млн. 709 тис. грн. (117,5% до плану). Це на 908 тис. грн. більше проти відповідного періоду 2013-ого. Не виконали місцеві бюджети Кандибинська (94,7%), Новосафронівська (95,8%) та Новопетрівська (93,1%) сільські ради.

С. М. Васильєв розповів і про інші заходи, які вживає райдержадміністрація щодо наповнення бюджету. Він вважає, що робота груп має бути більш гнучкою, виїзди у громади – за необхідністю. Заступник голови райдержадміністрації О. М. Брусенко зауважив, що створені робочі групи дещо дублюють роботу комісій районної ради, тому їх плани треба узгоджувати. Після обговорення депутати визнали роботу тимчасових груп позитивною і вважають за необхідне її продовжувати.

Про хід виконання Програми захисту прав споживачів щодо стану торговельного та побутового обслуговування населення в сільських радах району звітувала начальник відділу економічного розвитку, торгівлі та туризму райдержадміністрації Г. М. Селецька.

В селах Новоодещини діють 110 магазинів, 10 кіосків, 19 об’єктів ресторанного господарства. Обсяг роздрібного товарообсягу підприємств, що здійснюють роздрібну торгівлю, в січні-березні 2014 року зріс на 27,3%. Значно покращує торговельне обслуговування населення виїзна торгівля. На постійному контролі – захист прав споживачів.

Під час обговорення йшлося про необхідність постійного контролю з боку сільських рад щодо забезпечення жителів малих сіл продовольчими та товарами першої необхідності.

Також депутати визнали позитивною діяльність робочої групи районної ради щодо організації торговельного обслуговування населення у м. Новій Одесі, дотримання Правил торгівлі на ринках та вжиття заходів з метою припинення стихійної торгівлі на території міста.