Чим живе Воронцівська сільрада

DSCF11У вівторок, 8 квітня, голова районної ради О. М. Делікатний побував у Воронцівській сільській раді. Сільський голова І. П. Осьмак розповів про те, що вдалося зробити у минулому році.

– Найголовніше, – вважає Іван Петрович, – це тісна співпраця з громадою. У вирішенні багатьох нагальних питань допомагає громадське об’єднання «Воронцівська сільська ініціатива». Жителі територіальної громади вирішили з кожного гектара ріллі сплачувати 10 грн. І в Улянівці зібрали 3936 грн, у Воронцівці – 2204 грн. Найбільш активними і згуртованими виявилися жителі Червоноволодимирівки. Вони зібрали 12340 грн. Маючи «стартовий капітал», з метою залучення додаткових інвестиційних коштів вирішили взяти участь у проектах ПРООН. Розробили мікропроект «Покращення системи водопостачання в селі Червоноволодимирівка: реконструкція свердловини з встановленням насос­ної станції та частотного перетворювача», що забезпечить заміну глибинного насоса, встановлення частотного перетворювача і частково – електродроту. Загальна сума проекту понад 120 тис. грн. Із них майже 21 тис. грн. інвестиційні кошти, понад 6,6 тис. грн. – громадського об’єднання, решта – бюджетів різних рівнів.

У минулому році на кладовищі у с. Червоноволодимирівці встановили 100 м сучасної огорожі, яку придбала сільська рада. А громада, згуртувавшись, докупивши все необхідне, встановила її власними силами.

Ініціатор і організатор цієї роботи – Л. І. Мислєнкова. Щира дяка їй за це від громади і від сільської ради. А ще я хочу подякувати депутатам сільської ради С. Ю. Стельмах із Улянівки, Л. М. Мазур із Воронцівки, Д. В. Савчуку із Червоноволодимирівки. Вони активні, беруть участь у всіх заходах. А ще – ініціативні. Тож хочу запевнити, що будь-які ініціативи, спрямовані на покращення життя людей, благоустрій населених пунктів, ми завжди будемо підтримувати, – запевнив І. П. Осьмак.

У Воронцівській сільраді немає базового господарства. Тому без допомоги фермерів та землекористувачів, котрі вболівають за громаду, не обійтися. Сільський голова щиро дякував за допомогу у вирішенні багатьох нагальних питань В. С. Шуперу (ФГ «Молодість»), О. В. Лисенку (ФГ «Житниця»), М. І. Задорожньому (ФГ «Відродження»), Ю. В. Жемкову (ФГ «Регул») та О. І. Попову, В. І. Немченку.

Виділила сільрада минулого року й 10 тис. грн. на ремонт пам’ятників. Левова частка їх витрачена на ремонт пам’ятника загиблим воїнам у Воронцівці.

Значну увагу депутати, виконком сільради приділяють ремонту доріг. Крім коштів сільської ради, використано й 46 тис. грн., виділених із обласного бюджету. Проте вистачило їх лише на частковий (ямковий) ремонт окремих вулиць. А от під’їзні дороги до населених пунктів потребують значних капіталовкладень. Це давно відома і болюча проблема, бо через неї виникають складності в організації роботи громадського транспорту. На території сільради діють два маршрути: Нова Одеса – Кандибине і Улянівка – Миколаїв. Однак жителі Червоноволодимирівки й досі «відрізані від світу». Громадський транспорт туди не ходить.

Як підтвердження того, що проблема існує – питання, з яким звернулася В. Ф. Артеменко до О. М. Делікатного під час особистого прийому громадян головою районної ради.

– Маршрутка на Нову Одесу їздить згідно з графіком декілька разів на тиждень. У вівторок, коли у більшості державних установ району прийомний день, транспорт не ходить, – пояснила Валентина Франківна і просила посприяти, щоб автоперевізник змінив графік руху.

Олександр Михайлович порадив на сходці жителів села з’ясувати, в які дні їм найзручніше виїздити до районного центру, та пообіцяв допомогти вирішити питання. Ще одне прохання – налагодити підвіз скрапленого газу. Як пояснив сільський голова, заявки вони подають щомісяця (телефоном).

– Щоразу завезти газ обіцяють, а результату ніякого, останній раз газ у балонах завозили майже рік тому, – обурювався І. П. Осьмак.

– Проблема для Новоодещини відома. Потерпають від неї й жителі інших сіл. Спробую ще раз вплинути на постачальника. Проте вам пораджу після заявки, переданої телефоном, направляти її й рекомендованим листом. Тоді проконтролювати недобросовісне виконання зобо­в’язань постачальника буде легше, – порадив О. М. Делікатний.

Про плани на рік нинішній І. П. Осьмак говорив стримано. Спільними зусиллями сільради і громади буде встановлено 100 м огорожі на кладовищі у с. Островському. За кошти місцевого бюджету – опалення в Улянівському сільському клубі. Треба відновити й зовнішнє освітлення на двох вулицях в Улянівці. А от в Островському, Воронцівці й Червоноволодимирівці воно хоч і встановлене, проте не діє з технічних причин. Тому сільський голова зараз працює над тим, щоб усунути їх, і на вулицях сіл у темну пору доби нареш­ті було видно.

– Є й інші задумки. Будуть кошти – все заплановане зробимо, – сказав сільський голова.

За підсумками І кварталу надходження до загального фонду бюджету сільської ради виконано на 134%. Без урахування трансфертів отримано надходжень у сумі 38487 грн. Питома вага дотацій у структурі доходної частини бюджету склала 28%. Власні надходження на душу населення за підсумками звітного періо­ду становлять 11,83 грн. (середньорайонний показник – 48,84 грн.).

– За рейтингом виконання бюджетів Воронцівська сільська рада на 17 місці. Оскільки найбільшу питому вагу в структурі доходів займає податок із доходів фізичних осіб (71,6%), зверніть увагу на декларування. Із п’ятисот одноосібників лише кожен десятий виконав свій конституційний обов’язок. Серед резервів – і плата за землю. У І кварталі вона у вас становила тільки 57,1%, – рекомендував голова районної ради.

О. М. Делікатний відвідав Улянівський сільський клуб. Від себе особисто та районної організації Партії регіонів Олександр Михайлович подарував закладу караоке, щоб молодь могла і таланти розвивати, і дозвілля проводити культурно.

Працівники апарату районної ради перевіряли стан ведення документації у сільській раді та надали її працівникам методичні рекомендації.

Наталія Крикун.