Звіт

постійної комісії районної ради з питань підприємництва, промисловості, транспорту, зв’язку, будівництва, житлово-комунального господарства, торгівельно-побутового обслуговування населення, приватизації та власності.

Відповідно до частини 1 статті 47 Закону України „ Про місцеве самоврядування в Україні», пункту 4.1 Регламенту районної ради постійні комісії є органами ради, що обираються з числа її депутатів та являються підзвітними раді і відповідальними перед нею.

           До складу постійної комісії районної ради з питань підприємництва, промисловості, транспорту, зв’язку, будівництва, житлово-комунального господарства, торгівельно-побутового обслуговування населення, приватизації та власності увійшли: Парастаєв С.В. - голова комісії , Гузан В.С. - заступник голови комісії, Бандурка К.В.- секретар комісії , члени комісії – Муненко С.І. та Крикливенко В.І. Євгенов В.В., який з моменту обрання на посаду заступника голови районної ради вийшов з робочого складу комісії.

Всі депутати , які ввійшли до складу комісії займають активну позицію у розгляді питань в межах повноважень депутатів районної ради, з відповідальністю ставляться до виконання доручень, приймають активну участь безпосередньо у роботі комісії, в повній мірі здійснюють відповідний контроль та вирішують питання, які стосуються компетенції комісії.

           Протягом звітного періоду комісією проведено 23 засідання постійної комісії на яких розглянуто 195 питань, що безпосередньо стосуються життєдіяльності та нагальних проблем територіальної громади міста та сіл району.

       За результатами розгляду вказаних питань міській, сільським радам, установам, організаціям та райдержадміністрації надано відповідні рекомендації щодо розвитку в районі малого та середнього підприємництва, виявлення додаткових резервів і можливостей в реформуванні житлово-комунального господарства, розвитку та поліпшення транспортного обслуговування населення , розвитку мережі автомобільних доріг загального користування, зв’язку, ефективного використання бюджетних коштів стосовно вирішення проблем енергоефективності та енергозбереження в районі , поліпшення вуличного освітлення населених пунктів району та реконструкції об’єктів соціальної сфери, а також майнових операцій з об’єктами права спільної комунальної власності територіальних громад міста і сіл району.

Характеризуючи результати розгляду вище вказаних питань, можна наголосити, що вони тісно пов’язані між собою в частині створення умов для реалізації громадянами району свого конституційного права у вирішенні життєво важливих проблем , які особливо турбують територіальні громади міста та сіл району.

Тому комісія намагається ретельно визначати для першочергового розгляду найбільш соціально - важливі питання, які особливо турбують територіальні громади і є стратегічно-важливими у життєзабезпеченні населення будь-якого регіону країни.

     В першу чергу постійна комісія звернула увагу на незадовільний стан автодоріг та технічний стан деяких мостових споруд в адміністративно-територіальних межах районуякі не забезпечують безпеку дорожнього руху та викликають обґрунтоване невдоволення мешканців району, які постійно користуються вказаними автодорогами.

       Рівень руйнування дорожнього покриття цих доріг досяг критичної межі, асфальт на багатьох ділянках практично відсутній. При цьому серйозно зростають ризики дорожньо-транспортних пригод, підвищується загроза життю і здоров’ю учасників дорожнього руху.

      Профільна комісія неодноразово заслуховувала на своєму засіданні хід виконання «Програми розвитку автомобільних доріг загального користування Новоодеського району на 2016-2018 роки» та на основі розглянутого ініціювала в лютому 2016 року звернення депутатів Новоодеської районної ради до Верховної Ради України, Кабінету Міністрів України, Миколаївської обласної ради, Миколаївської обласної державної адміністрації щодо незадовільного стану автодоріг в адміністративно-територіальних межах району.

       На виконання Програми розвитку автомобільних доріг загального користування Новоодеського району на 2016 – 2018 роки члени комісії, разом з представниками апарату районної ради та відповідальними представниками райдержадміністрації неодноразово проводили обстеження стану доріг загального користування та комунальної власності.

Визначалась кількість та якість пошкоджень дорожнього полотна, а також відсоток відрізків доріг, які потребують капітального або поточного ремонту.

На основі обстежень в червні 2018 року ініційовано звернення до Кабінету Міністрів України щодо непридатності для безпечного використання мосту через річку Гнилий Єланець.

На даний час визначено перелік ділянок автомобільних доріг місцевого значення по населеним пунктам району, які потребують проведення ремонтних робіт, перелік автомобільних доріг на, які виготовлено проектно-кошторисну документацію для проведення ремонтних робіт , та перелік доріг комунальної власності, які потребують першочергового ремонту за рахунок субвенції Миколаївської ОДА у 2019 році.

     Продовжуючи роботу у травні 2016 року комісією також ініційовано звернення до депутатів обласної ради з майнових питань, в жовтні 2016 року до Верховної Ради України, Кабінету Міністрів України щодо врегулювання тарифів на житлово-комунальні послуги та енергоносії, в червні 2018 року до Верховної Ради України, Кабінету Міністрів України, Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг по питанню зниження вартості робіт щодо облаштування комерційних вузлів обліку газу.  

              При розгляді питань щодо колективних запитів громадян, депутатських звернень, які потребують поглибленого розгляду, члени комісії брали активну участь у попередньому їх розгляді з виїздом на місця.

       Таким чином вивчалися питання:

-Про стан дорожнього покриття і умов перевезення пасажирів по маршруту „Нова Одеса - Антонівка” та вивчення питання роботи нелегальних перевізників в селах Бузьке та Дільниче.»

                                                                                                                                       (12.04.2016 виїзне засідання).

                     - За результатами розгляду керівництву ТДВ „Автомобіліст” рекомендовано вивчити питання використання на маршруті Нова Одеса –Антонівка автобусів середньої місткості та проінформувати територіальні громади сільських рад, які обслуговуються даним маршрутом щодо можливостей підприємства у вирішенні вказаного питання.

                      - Райдержадміністрації, Дільничному, Бузькому та Антонівському сільським головам запропоновано в межах повноважень детально вивчити питання щодо самоорганізації територіальних громад по участі в проведенні ремонту доріг загального користування в складчину та залучення у вирішенні даного питання коштів з бюджетів різних рівнів.

При розгляді питання :

-Про депутатське звернення депутата Новоодеської міської ради Загори В.В. в частині вирішення питання упорядкування руху великотонажного транспорту по вул. Решетєєва в місті Нова Одеса.

                                                                                                                                       (14.06.2016 виїзне засідання).

-Виконавчому комітету Новоодеської міської ради, дирекції ТОВ „Новоодеський елеватор” рекомендовано в межах повноважень визначитись з об’ємом робіт та сумую коштів на освоєння вказаного об’єму та вивчивши питання, вжити заходів щодо проведення ремонтних робіт дорожнього покриття по вул.Решетєєва в місті Нова Одеса, за рахунок об’єднання фінансових можливостей бюджетів різних рівнів та суб’єктів господарювання на умовах укладення договорів про співфінансування.

       Також пропонувалось вирішити питання:

-освітлення вулиці Решетєєва;

-забезпечення безпеки пересування мешканців по вулиці Решетєєва;

-забезпечення зони безпеки від проїзної частини до помешкань по вулиці Решетєєва;

-облаштування пішохідної доріжки по вулиці Решетєєва;

-установлення знаку „Обмеження швидкості” по вулиці Решетєєва;

       З метою зниження ризиків дорожньо-транспортних пригод, зниження загрози життю і здоров’ю учасників дорожнього руху, зниження соціальної напругу серед мешканців вулиці Решетєєва в місті Нова Одеса, рекомендовано виконавчому комітету Новоодеської міської ради, керівництву ТОВ „Новоодеський елеватор”, в межах повноважень вжити додаткових заходів по направленню руху великотоннажного автотранспорту по вул. Решетєєва в одному напрямку та облаштувати для вказаного відстійник по вулиці Торговій, з метою розвантаження вулиці .

       Також розглянуто питання:

- Щодо функціонування Сухоєланецької амбулаторії загальної практики сімейної медицини.

                                                                                                                               (14.11.2016 року виїзне засідання.)

-По суті даного питання Сухоєланецькому сільському голові запропоновано в межах повноважень укласти угоду із спеціалізованою організацією в частині обстеження та оцінки технічного стану будівлі, в якій розміщено Сухоєланецьку амбулаторію загальної практики сімейної медицини, з метою визначення об’єму ремонтних робіт та сумую коштів на освоєння вказаного об’єму для подальшого забезпечення надійності та безпечної експлуатації даної будівлі за належністю.

       На базі напрацювань комісії в селі Сухий Єланець на даний час будується амбулаторія для медичного обслуговування населення Сухоєланецької територіальної громади.

       Питання:

-„Про вжиття заходів щодо покращення екологічної ситуації м. Нова Одеса, яка склалася в результаті багаторічних викидів відходів виробництва ТОВ „ТЕРРА ФУД” та стану роботи очисних споруд м.Нова Одеса.” знаходилось на контролі ще депутатів районної ради шостого скликання.

       24.03.2016 року було проведено виїзне засідання робочої групи, результати якого потім розглянуто на засіданні профільної комісії районної ради.

       Комісія визначилась, що керівництво компанії здійснило комплекс будівельних робіт та ввели в експлуатацію на території заводу цех замкнутого циклу з переробки сироватки, який дозволив безпечним способом утилізувати частину виробничих відходів підприємства.

       Проте основної проблеми покращення екологічної ситуації м. Нова Одеса, яка склалася в результаті багаторічних викидів відходів виробництва вказаного підприємства не вирішено.

-         при зміні власника втрачено відповідальний підхід до виконання рішення сесії районної ради від 27 червня 2013 року та не виконано   заходів поетапної ліквідації біоставу до повного його захоронення;

-         керівництвом підприємства не доведено до логічного завершення будівництво станції локальної очистки, з внесенням технологічних змін та встановлення ефективного обладнання для очистки відходів на підприємстві, з доведенням їх до гранично допустимих нормативів концентрації, яка дозволяє подальше використання стоків міськими очисними спорудами;

-         дивує позиція у розв’язанні вказаних питань міської ради, для виконавчого комітету якої покращення екологічної ситуації м. Нова Одеса повинно бути першочерговим завданням.

       Питання:

-Про результати розгляду колективного звернення мешканців міста Нова Одеса ( 51 підпис), щодо негативного впливу на жителів мікрорайону, прямих та побічних ефектів виробничої діяльності ПрАТ «Новоодеський райагрохім» та підприємства по переробці насіння соняшнику ТОВ «САН ФЛАУЕР»,

( 6 жовтня 2017 року о 10.00 в приміщенні районної ради.)

розглядалось робочою групою, потім профільною постійною комісією районної ради, де міському голові рекомендовано вжити організаційно-правових заходів, визначитись із фінансовими можливостями та конкретними термінами в частині будівництва об’їзної дороги до ПрАТ «Новоодеський райагрохім» та підприємства по переробці насіння соняшнику ТОВ «САН ФЛАУЕР» з метою остаточного вирішення питання щодо зменшення негативного впливу на мешканців мікрорайону, прямих та побічних ефектів виробничої діяльності вказаних підприємств.

       На контролі профільної постійної комісії знаходиться блок освітніх та інших, соціально важливих питань до розгляду яких залучались члени комісії:

       Наприклад:

-Про всебічне обстеження стану проведення та завершення робіт з облаштування Чевроноволодимирівського НВК. (Виїзні засідання робочих груп 05.04..2017 року та 23.10..2017 року.)

     -Про всебічне обстеження будівлі Новопетрівської загальноосвітньої школиІ-ІІІ ступенів. (Виїзне

     засідання робочої групи 4серпня 2017 року).

            -Про обстеження стану дороги по маршруту шкільного автобуса Бузької     ЗОШ з метою приведення норм

     витрат палива до реальних показників.

   -Про хід проведення капітального ремонту спортивного залу Сухоєланецької ЗОШ, контроль за ходом якого   було покладено особисто на голову профільної комісії .

-Про створення тимчасової контрольної комісії Новоодеської районної ради з контролю за фінансово-господарською діяльністю комунальних підприємств та використання коштів районного бюджету.

    Даною контрольною комісією протягом липня 2017 по жовтень 2018 року було опрацьовано 7 комунальних підприємств та   установ Новоодеської районної ради. За результатами проведеного аналізу діяльності даних структур, їх керівникам запропоновано вжити заходів для усунення виявлених недоліків та про факти виявлених недоліків, головою контрольної комісії проінформовано правоохоронні органи.

 Членами комісії з початку діяльності районної ради сьомого скликання взяли участь у підготовці та внесенні на розгляд пленарних засідань ради 108   проектів рішень щодо стану та розвитку підприємництва, промисловості, транспорту, зв’язку, будівництва, житлово-комунального господарства, торгівельно-побутового обслуговування населення, приватизації та власності.

На контролі постійної комісії знаходиться хід виконання 7 районних Програм затверджених відповідними рішеннями районної ради.

-Програма розвитку малого і середнього підприємництва у Новоодеському районі на 2017 – 2018 роки;

-Програма розроблення містобудівної документації у Новоодеському районі на 2012 – 2018 роки;

-Програма розвитку автомобільних доріг загального користування Новоодеського району на 2016 – 2018            роки;

-Програма енергоефективності та енергозбереження Новоодеського району на 2017 – 2020;

-Районна Програма „Питна вода Новоодещини” на період до 2020 року;

-Концепція програми поводження з твердими побутовими відходами в Новоодеському районі на 2015 – 2020   роки;

-Комплексна соціально – економічна програма забезпечення громадян житлом у Новоодеському районі на 2018 – 2022 роки;

Хід виконання кожної з програм розглядався на засіданнях постійної комісії відповідно до плану роботи, надавались відповідні рекомендації виконавцям.

           Порядком денним комісії передбачались до розгляду, як питання щодо реалізації програмних завдань так і ряд тотожних питань щодо забезпечення енергоефективності та енергозбереження на об’єктах комунальної власності, визначення першочергових обєктів енергосервісу та затвердження базових рівнів споживання паливно-енергетичних ресурсів, реформування медичних закладів з метою покращення медичного обслуговування мешканців району, щодо стабільного та належного забезпечення питною водою мешканців територіальних громад, депутатами піднімалось питання щодо неналежного енергопостачання філією Новоодеського району північного округу ПАТ „Миколаївобленерго”, вивчались питання щодо організації належного пільгового перевезення громадян, щодо належного забезпечення дорожнього руху, його безпеки та автобусного обслуговування населення в адміністративно – територіальних межах району , питання житлово-комунального блоку та ін..

       Потрібно відмітити, що не всі вказані Програми відповідають реаліям сьогодення та можливостям районного бюджету .

       В ході розгляду вище названих питань членами комісії зверталася увага на пасивність деяких  сільських рад району по питанням самоорганізації населення територіальних громад в частині створення об’єднань громадян по різним напрямкам господарювання, на незадовільний стан справ в сільських та міській радах щодо збільшення кількості несанкціонованих сміттєзвалищ та вжиття заходів щодо їх ліквідації, щодо питань , які стосуються стану доріг, безпеки руху на них та якості пасажирських перевезень населення району.

       Тому вказані питання були і залишаються в центрі уваги   постійної комісії.

          Одним із головних завдань, що ставить перед собою постійна комісія районної ради з питань підприємництва, промисловості, транспорту, зв’язку, будівництва, житлово-комунального господарства, торгівельно-побутового обслуговування населення, приватизації та власності, є робота по створенню сприятливих умов для розвитку переробних галузей промисловості, будівельної індустрії, утримання житлово-комунального господарства, забезпечення життєдіяльності населених пунктів району.

           Члени комісії приймають посильну участь у вирішенні існуючих проблем у цих галузях.

       Можливо в звітному періоді приділялось недостатньо уваги існуючим проблемам в промисловому секторі господарювання, питанням будівництва загалом і особливо будівництва житла на територіях населених пунктів.

           Всі упущення щодо створення сприятливих умов по розвитку вище названих галузей господарювання району , в подальшому профільна постійна комісія районної ради планує взяти до уваги.

           В кінці свого виступу хочу висловити подяку членам комісії, а також виконавчому апарату районної ради,   завдяки яким була забезпечена   спільна робота з питань підготовки засідань комісії, попереднього вивчення справ з обговорюваних питань і проблем, напрацювання проектів рішень, забезпечення організації , виконання запитів, заяв і пропозицій депутатів нашої комісії.

Депутати профільної постійній комісії районної ради і в подальшому продуктивно будуть працювати над питаннями , вирішення яких турбують територіальні громади міста та сіл району і які ще не потрапили в поле зору комісії .