Вісті сільських рад

З досвіду роботи Себинської сільської ради щодо виконання Програми соціального захисту населення „Турбота”

Основною метою Програми соціального захисту населення „Турбота” є адресна допомога найменш захищених верств населення. Протягом року працівниками сільської ради, представниками депутатського корпусу, виконкому на чолі з сільським головою Н. Жадан проводяться подворові обходи та виявляються потреби жителів села, які задовольняються, виходячи з можливостей.

              На території села Себине проживає 1600 жителів, з них 18 багатодітних сімей, 2 учасники війни, 2 учасники ЧАЕС, 24 УБД АТО, 9 УБД інших війн, 3 дитини - сироти, 5 дітей інвалідів, 76 інвалідів загального захворювання, 25 осіб та 21 сім’я, які перебувають в складних життєвих обставинах.

До Дня Перемоги було вручено продуктовий набір інваліду першої групи ВВв Кулік Ф.М. на суму 500грн., та 2 учасникам ВВв Ангелової Н. Л. і та Кравцовій М.І. по 200 грн. кожній (за рахунок спонсорів).

1 червня в День Захисту дітей в сільському клубі було проведено святковий ранок для дітей та роздано солодощі на суму 980 грн. В цей день 5-ти дітям з інвалідністю (Апухтіна Наталія, Турчанінов Максим, Король Віктор, Ткач Олександр, Єгорова Вероніка) надано пакунки з солодощами на суму 1000 грн.

До дня людей поважного віку в сільському клубі проведено вогник, на організацію якого використано 950 грн. Також для даної категорії населення проведено вогник до свята Дня села Себине. Надано продуктові набори 10-ти найстарішим жителям села на суму 2500 грн.

Постійно працює пункт збору та розподілу речей, що були у вжитку. Протягом 2018 року надійшло 94 одиниці одягу та взуття, від Зазимко О.П. та Хаврюк О.І. Речі передано багатодітним, малозабезпеченим сім’ям Панченко Ю.С., Єнакі Л.І., Григоренко Г.М.

Громадянам, які потребують засобів пересування надається допомога у зборі документів та передачі їх до управління соціального захисту населення райдержадміністрації. У вересні 2018 року інвалід І-ї групи ВВв Кулік Ф.М. отримав ходунки.

Протягом року 5 сімей перебувало під соціальним супроводом, в ході якого сім’ї отримують інформаційні, соціальні медичні, педагогічні, побутові послуги, а також сприяння в оформленні документів на всі види допомог та субсидій. Всім жителям села надаються послуги за карткою клієнта.

За 10 місяців поточного року надійшло 286 заяв для призначення дитячих допомог та субсидій. На надомному обслуговуванні перебувають 7 сімей. Допомогу їм надає соціальний робітник Чернобіль Валентина Володимирівна. Постійно проводяться обстеження матеріально-побутових умов проживання вагітних жінок та сімей, які мають дітей до одного року життя, протягом 10-ти місяців проведено обстеження 38 таких сімей.

У 2017 році 7 жінок, що мають неповнолітніх дітей, було закодовано від алкогольної залежності, на сьогоднішній день жодна з них не зловживає, сім’ї Панченко Ю. та Прилуцька Г. перебувають під соціальним супроводом. Іншим постійно надаються послуги за карткою клієнта.

Протягом 10-ти місяців цього року пільгові категорії населення надано 689 талонів на безоплатний проїзд, також повністю поновлено документи та передано до управління соціального захисту на всіх пільговиків.

Всім учасникам бойових дій АТО запропоновано оздоровлення на базах відпочинку, але скористалась лише сімя Пересунько Г.О.

До Міжнародного дня людей з інвалідністю (3 грудня) заплановано проведення вогнику для людей з обмеженими можливостями та надання особам з інвалідністю І групи продуктових наборів, на що з сільського бюджету буде спрямовано кошти в сумі 3300 грн.

                                                                                                                                                                                                      Себинський сільський голова  Н. ЖАДАН