Звернення депутатів Новоодеської районної ради сьомого скликання до Адміністрації Президента України та Кабінету Міністрів України щодо вирішення питання стосовно призначення голови Новоодеської райдержадміністрації

Звертаємося до Вас з проханням вирішення проблеми, яку неможливо розв’язати на місцевому рівні.

У зв’язку зі звільненням 29 серпня 2018 року голови Новоодеської районної державної адміністрації та відсутністю уповноважених осіб, а саме заступників голови райдержадміністрації, які б мали право підпису щодо розпорядчих та фінансових документів, в нашому районі вже протягом двох місяців склалася безвихідна ситуація стосовно фінансування закладів соціальної сфери, охорони здоров’я і інших державних установ та організацій.

Враховуючи, що головним розпорядником коштів – є Новоодеська районна державна адміністрація, вищевказані установи та заклади залишаються без фінансування в частині: виплати заробітної плати, державної соціальної допомоги, платежів за комунальні послуги, енергоносії, придбання медикаментів та інше.

Станом на 26 жовтня 2018 року кредиторська заборгованість по бюджетним установам за загальним фондом місцевих бюджетів становить 4818,247тис.грн., втому числі центральна районна лікарня 3573,409 тис.грн., центр первинної медико – санітарної допомоги 885,972 тис.грн., центр соціальних служб сім’ї, дітей і молоді 171,912 тис.грн., фізкультурно – оздоровчий центр „Колос” 186,954 тис.грн.

По захищеним статтям видатків заборгованість становить 4547,411 тис.грн., в тому числі:

-       оплата праці з нарахуваннями - 3969,936 тис.грн.;

-       медикаменти - 344,173 тис.грн.;

-       продукти харчування – 135,559 тис.грн.;

-       енергоносії – 97,743 тис.грн.

По загальному фонду державного бюджету кредиторська заборгованість за КПКВК 7841010 становить 1744,777 тис. грн в т.ч.

-       оплата праці з нарахуваннями – 1731,046 тис. грн;

-       оплата зв’язку – 9,567 тис.грн;

-       оплата електроенергії – 4,164 тис. грн.

Районна рада неодноразово зверталася з проханням вирішення цього проблемного питання до Миколаївської обласної державної адміністрації. та відповідно до статті 8 Закону України „Про місцеві державні адміністрації” голови місцевих державних адміністрацій призначаються на посаду Президентом України за поданням Кабінету Міністрів України на строк повноважень Президента України. Кандидатури на посади голів райдержадміністрацій Кабміну вносяться головами відповідних облдержадміністрацій.

Нам повідомлено, що Миколаївською облдержадміністрацією 24 вересня 2018 року направлено до Адміністрації Президента та Кабінету Міністрів України подання з відповідними документами щодо призначення голови Новоодеської райдержадміністрації. Проте це важливе кадрове призначення до цього часу не вирішено.

З метою усунення соціальної напруги із затримкою виплати заробітної плати та інших платежів, просимо Вас, в межах повноважень та норм діючого законодавства України, терміново вирішити питання щодо визначення особи, яка б мала право підпису розпорядчих, фінансових документів в Новоодеській райдержадміністрації.

Схвалено на ХХІV сесії

районної ради сьомого скликання